FAQ

Čím se lišíme od webových škol?

Lišíme se především tím, že nabízíme prostředí hradu, Londýna, Prasinek a dalších známých lokací.

Naše hra se neskládá z pouhých slov na obrazovce, ale umožňuje vám i vidět vaše spolužáky, mluvit s nimi a dělat všelijaké lumpárny. Takže už žádné psaní na chatu nebo na fóru. Můžete si klidně sednout do Velké síně a povídat si při obědu a seznamovat se. Dalším světlým bodem naší hry jsou kouzla. Již nemusíte psát věci typu: “Omráčila ho”, teď to můžete skutečně udělat. Můžete pilně studovat, nebo se stát flákačem. Můžete vynikat v Lektvarech, v jejich míchání a teorii. Možná si vás dokonce oblíbí samotný Severus Snape. Takže už nejen samá teorie, ale i mnohem zábavnější praxe. Také u nás najdete spoustu míst a věcí z knihy, a to vše uvidíte na vlastní oči, už si nemusíte nic představovat...

Jakou máme možnost, že budeme přijati?

Relativně velkou, jelikož jsme rádi za nové lidi. Vím, že spousta webových škol vás nepříjme, protože mají plno, nebo jste nenapsali správně příjmací esej. U nás to tak není. U nás se píše pouze RP původ a i bez něj máte šanci. Pokud nevíte, jak a co tam napsat, obraťte se na sarah@zvb.cz, kde vám rádi poradí.

Na čem lpíme?

Určitě na slušném chování a dodržování RP. V ostatních případech jsem tolerantní.

Co dělat, když už máme všechno nainstalované?

Pokud máte vše nainstalované, můžete spustit hru a seznámit se s novými spolužáky.

Koho kontaktovat, když budete mít potíže s instalací?

Pro potíže s instalací máme speciální support icq 369850603, na kterém vám poradí. Pokud vám nikdo neodpovídá, zkuste kontaktovat někoho z týmu. Kontakty naleznete zde.

Bude vám vadit, když budu mluvit slovensky?

Samozřejmě nám nevadí, když budete psát slovensky. Vždyť slovenština je velmi podobná češtině a většině výrazů bychom měli rozumět. Avšak kdyby se někdo z vás rozhodl mluvit třeba anglicky či německy nebo jiným jazykem, moc by asi nepochodil.

Mám nainstalovanou Ultimu a všechno ostatní. Jsem dokonce i ve hře, ale nikdo jiný tu není. Co teď?

Je zcela možné, že ještě nezačal školní rok a jsou prázdniny. Proto hodně hráčů jsou na prázdninách, nebo nemůžou do hry.

Co je to ta školka, o které nám píší v dopise?

Školka je přípravka než se dostanete do školy. Naučíme vás tam, jak zacházet se svou postavou. Jak správně volat o pomoc, kdybyste někde uvízli. Jak psát správné emoty a podobně. Je to hlavně pro ty, kteří se s Ultimou setkávají poprvé. Avšak říkají se tam i zásady stanovené námi, takže doporučujeme účast všech nových hráčů.

Kdy se naučíme první kouzla?

První kouzlo se naučíte až ve škole během prvních hodin vyučování.

Jsou na hradě tajné chodby a všechny místnosti jako v knize?

Samozřejmě, že jsou na hradě tajné chodby. Co by to byl za hrad bez tajných chodeb? A místnosti tady máme taky jako v knize, některé jsou však ve výstavbě.

Kdy půjdeme na Příčnou ulici a kdy se dostaneme konečně do Bradavic?

Datum nákupů, stejně jako datum odjezdů, máte napsaný v dopise. Proto se snažte najít si ten den čas.

Už máme rozvrh, ale nestíhám některé hodiny, mám to někam hlásit?

Samozřejmě počítáme s tím, že všichni nemají tolik času, aby stíhali všechny hodiny. Ve hře přes rozvrh lze poslat omluvenku profesorovi a tím se z hodiny omluvit.

Hned v prvních hodinách jsme se učili dost kouzel, ale proč mi všechny nejdou?

Každá postava má jiné schopnosti a každá se jinak rychle naučí kouzlo. Musíš se učit a cvičit, tím toho jistě dosáhneš.