Pravidla

 1. Základní pravidla hry

  1. Je zakázáno hanobit rasu a vyznání.
  2. Ve hře se nemluví sprostě, i když jste hluboce přesvědčeni, že si ten druhý vaši urážku zaslouží.
  3. Není dovoleno používat smajlíky a jiné dorozumívací zkratky („lol, rofl, wtf?“).
  4. Bugy se nezneužívají, ale vaší morální povinností je na ně upozornit RT.
  5. Každý hráč smí mít pouze jeden herní účet a jednu postavu.
  6. Hra je přístupná dětem. Není možné ve hře tolerovat erotický a pornografický obsah. Související interakce vycházející z role daných postav musí být zahrávány pouze prostřednictvím alternativních kanálů.
 2. RP hra

  1. Pro co největší přiblížení naší hry ke světu Harryho Pottera vyžadujeme od každého přísné dodržování RP hry (viz. O projektu).
  2. Při volbě jména vaší postavy požívejte reálná pojmenování. Trhače a Agentku Smithovou budeme přejmenovávat. Stejně tak nepoužívejte, pokud vám není dovoleno, jména z knih (Harry Potter, Levandule Brownová).
  3. S RP hrou souvisí používání tzv. emotů, které mají vyznačit činnost vaší postavy, již nemůžete naznačit ve hře (*usmívá se*, *zamyslil se*, *luskla prsty*). Příklad špatného emote je *pomyslila si o něm, že je Smrtijed* či *otevřel okno, aby se podíval, jaké je venku počasí*.
  4. Každý den chodíme pravidelně na záchod, jíme a když jdeme spát, převlékáme se do pyžama. Jinak se totiž každý den počůráme, vyhladovíme a v posteli zpotíme.
  5. Závorkování ve hře, čili sdělení nějaké informace, jež se netýká hry, netolerujeme. Pokud potřebujete jít na chvíli od PC, běžte třeba na záchod, pokud objevíte herní chybu, použijte tzv. „page“ (přes tlačítko Help).
 3. Postihy

  1. Jsme tolerantní a demokratická e-škola. Pokud někdo hrubě porušuje pravidla hry, vždy se RT tým poradí, co s hříšníkem udělat.
  2. Rozlišujeme postihování v rámci základních pravidel (to je ta horší varianta) a v rámci hry (pokud vás odchytneme na chodbách bradavického hradu pozdě večer).